Aplinkos tvarkymosi kalendorius metams

Tvarko ir valoMetai bėga greitai, kartais net keista, kaip mes spėjame arba nespėjame susitvarkyti visos aplinkos, juk lauke keičiantis metų laikams greitai keičiasi ir kiemo švaros būklė. Tačiau tie, kas tvarko ir valo namus, visada gali pasakyti, kad tai daro stengdamiesi sukurti kuo jaukesnę aplinką. Jeigu norite orientuotis, kiek jums laiko per metus ir kokiems darbams prireiks, norint išlaikyti švarą namuose, štai keletas atsakymų į rūpimus klausimus ir paprastas tvarkos kalendorius.

Pavasaris: viskas iš pagrindų

Galima sakyti, kad tvarkymo paslaugos pasiekia savo įkarštį pavasarį, nes tai laikas, kada žmonės labiausiai puola tvarkytis. Vieniems tos tvarkos žūtbūt reikia dėl to, kad jie tik tada pamato viską baisaus. Kiti šiaip jaučiasi kupini jėgų ir norintys šį šiltąjį sezoną pradėti švariai. Taip pat yra ir objektyviosios priežastys. Mat per žiemą lauke visi nešvarumai, šiukšlės ar šunų išmatos, viskas nusėda po sniegu. Sniegas sterilizuoja aplinką. O kai atšyla, iškart viskas ima matytis. Be to ir šviesaus paros meto santykis pasikeičia dramatiškai. Iš nedidelio šviesos blyksnio paroje staiga ima augti ilgiausios dienos. Ir jų metu puikiai matosi viskas, kas nešvaru. Dėl to pavasarį žmonės skubiai puola tvarkytis savo kiemus, šaligatvius prie namų, laiptines, pievas, gatves ir visa kita. O taip pat ir valyti langus bei tvarkytis daugiau namuose.

Vasara: darbymetis ir procesas

Žinoma, tvarkymo paslaugos įgauna pagreitį ir tvarkantis namuose. Tenka vis daugiau laiko praleisti siekiant sukurti didesnę tvarką. Tad vasara taip pat mus paragina kuo geriau susitvarkyti. Vasara yra darbo ir proceso laikas, kada mes nuolat kažką darome. Kažką sodiname, kažką rauname ir ravime, kažką stengiamės sutvarkyti taip, kad ilgai būtų aišku: čia tvarkėmės iš peties. Bet ir dirbame labai daug. Tad tvarkos palaikymas tampa natūraliu procesu.

Ruduo: lapai ir prieš užmiegant

Ruduo ir vėl pareikalauja skirti daugiau laiko tvarkymuisi. Panašiai kaip ir pavasarį. Tik čia jau yra tokie tvarkymaisi po darbų, tarsi graži pabaiga. Medžiai numeta lapus ir tenka šluoti, grėbti kiemus, tačiau tvarkos pareikalauja ir kiti dalykai. Tenka stengtis palaikyti tvarką, kitaip nepavyktų turėti tikrai gražius ir tvarkingus namus.

Žiema: kova su sniegu

Užsnigęs sniegas nuramina sąžinę tų, kas nespėjo susigrėbti lapų ar šiaip ko apsitvarkyti, nes viskas pasislepia. Tačiau, jeigu snygis didelis, tenka pasidarbuoti kastuvu, norint apvalyti takus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *