Veterinaras Vilniuje apie šunų priežiūrą žiemą

ŠuniukasŽiema kelia daug pavojų ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams. Veterinaras Vilniuje teigia, kad prasidėjus pirmajam sniegui ir atsiradus ledui, šunys gali kur kas lengviau peršalti, be to, padažnėja įvairių traumų tikimybė, kuomet augintinis pasitempia raumenis, išsinarina leteną ir t. t. Kad išvengtumėte rimtesnių problemų ir galėtumėte džiaugtis visais žiemos privalumais, šaltojo sezono staigmenoms turėtumėte ruošis iš anksto.

Dažniausia problema – peršalimas

Viena dažniausių problemų žiemos metu – šunų peršalimas. Šunys gali ne tik sloguoti, bet ir sirgti plaučių uždegimu. Žiemos metu ypatingai reikėtų saugoti itin jaunus ir vyresnio amžiaus augintinius, kurių imunitetas yra silpnesnis. Jei šuo lepus, jį reikėtų aprengti storesniais drabužiais. Čia svarbu ne drabužio išvaizda, o jo funkcionalumas – svarbiausia apsaugoti krūtinės ląstą ir papilvę. Jei šuo yra energingas, judrus ir sveikas, tuomet jo rengti nereikia, net ir tuomet, jei gyvūnas yra trumpaplaukis. Tiesa, tokiu atveju gyvūnas lauke turi daug judėti, o ne ramiai sėdėti. Ilgakailiai šunys žiemos metu kailį sušlampa, o tai gali išprovokuoti įvairius negalavimus, todėl tokiems šunims rūbai reikalingi ne dėl šilumos, o kaip apsauginis sluoksnis. Visais atvejais, grįžus namo šunį reikėtų gerai nusausinti (tiek kailį, tiek letenas). Šaltuoju metų laiku paprastai diagnozuojamas viršutinių kvėpavimo takų uždegimas. Susirgęs šuo karščiuoja, praranda apetitą, kosčioja, iš nosies ir akių teka išskyros. Jei pastebėjote minėtuosius simptomus, augintinį parodykite veterinarui.

Saugokitės druskos!

Daug rūpesčių gali sukelti ir ant sniego barstoma druska, ypač tuomet, jei jūsų augintinis yra smalsus ir mėgsta rausti sniegą. Druska graužia letenėlių pagalvėles, nagus ir tarpupirščius. Suerzinus odą, gali atsirasti uždegimas. Po pasivaikščiojimo šunų letenas nuplaukite šiltu vandeniu. Geriausia letenėles patepti specialiai šunims skirtu pėdučių vašku dar prieš einant į lauką. Veterinaras Vilniuje primena, kad nereikėtų šuniui leisti rausti ir uostyti sniego su druska, kadangi šuo sutrauks kenksmingas medžiagas. Jei taip nutiko, grįžę išvalykite šuns nosį aliejumi suvilgyta vata.

Bute ir lauke auginamų šuniukų priežiūra

Jei šuniukas auga bute, prie šaltų žiemos sąlygų grūdinkite gyvūną palengva. Iš pradžių į lauką išveskite 15 minučių, kitą dieną pasivaikštinėkite pusvalandį ir pan. Kai gyvūnas pripranta būti lauke, jo organizmas tampa kur kas atsparesnis žiemos problemoms. Jei šuo gyvena lauke, žiemos metu duokite jam didesnę normą kaloringesnio ėdalo, kadangi dalį energijos organizmas išnaudoja kūno šildymui. Nepamirškite, kad šuns būda turi būti pakankamai šilta, apsaugota nuo skersvėjų ir drėgmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *