Aktyvus poilsis gamtoje

Artėjant šiltiems orams laisvalaikis gamtoje tampa aktualus visiems. Lietuvoje yra nuostabi gamta, todėl nesunku atrasti daug vietų, kuriose galima puikiai praleisti laiką tiek su draugais, tiek su šeimos nariais ar bendradarbiais. Vienas iš populiariausių būdų leisti laiką gamtoje – plaukimas baidarėmis.

LaisvalaikisDažniausiai pasirenkamos vienos ir dviejų dienų kelionės baidarėmis. Maršrutų įvairovė išties didžiulė. Galima rasti tiek pradedantiesiems paprastus maršrutus, tiek sudėtingesnius jau plaukiantiems ne pirmą kartą ir turintiems patirties. Neapsigaukite, net ir patys paprasčiausi trumpi maršrutai visada žada įspūdingus gamtos vaizdus, todėl jei norite tiesiog pailsėti ir atgauti jėgas, galite rinktis paprastą vaizdingą, bet trumpą maršrutą. Tam puikiai tiktų Žeimenos upė, esanti rytų Lietuvoje. Smėlėti ir skardingi pušynai, pelkės – visa tai matoma plaukiant šia upe. Vienos dienos plaukimas iki 22 kilometrų bus puikus pasirinkimas. Vis dėl to, jei plaukiate pirmą kartą, tai būtų puikus pasirinkimas plaukti iki 6 kilometrų.

Jeigu norima gamtoje praleisti daugiau laiko, tai galima rinktis sudėtingesnius maršrutus. Plaukimo maršrutas gali nusidriekti iki 34 kilometrų. Aktyvaus poilsio gerbėjams siūlomas ne tik plaukimas Žeimenos upe, bet ir įdomesnis maršrutas – Aisetu arba Kriauna. Aiseto ežeras esantis rytų Lietuvoje vertinamas dėl savo siaurumo, ilgio ir vingių. O štai Kriauna pakerės vaizdingais maršrutais su srauniais vingiais bei mažučiais ežerėliais. Kaip jau supratote, plaukti galima ne tik upėmis, bet ir ežerais. Be to, dviejų dienų plaukimas baidarėmis yra su nakvynę, tad norėdami patirti daug šaunių įspūdžių ir nuplaukti ilgus atstumus, rinkitės ilgesnę kelionę, kurios metu pernakvosite stovyklavietėje. Atgavę jėgas, galėsite pratęsti kelionę baidarėmis.

Šauniai praleistas laisvalaikis gamtoje ilgam įsimins. Ieškant vienos ir dviejų dienų kelionės baidarėmis galima rasti daugybę pasiūlymų. Sudėtinga išsirinkti, tačiau visada galima pasikliauti jau plaukusių pasirinktu maršrutu keliautojų atsiliepimais. Taip pat nesudėtinga rasti nuotraukas, iš kurių galima išsirinkti labiausiai patinkantį maršrutą. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į plaukimo trukmę ar maršruto ilgį, bet ir į galimybę sustoti stovyklavietėje, pailsėti ir taip dar labiau priartėti prie nuostabios gamtos. Priklausomai nuo to, su kuo plaukiate, galite susidaryti jums labiausiai tinkantį maršrutą.

Nuostabūs gamtos vaizdai kiekvienam leidžia pasijusti gamtos dalimi. Juk taip dažnai mes nutolstama nuo gamtos. Miesto šurmulys, nuolatinis stresas ir skubėjimas dažna blogos nuotaikos priežastis, todėl ištrūkti į gamtą yra puiki mintis.

Įrašo “Aktyvus poilsis gamtoje” komenatarų: 1

  1. Taip, laisvalaikis gamtoje ir man itin aktualus, ypač vasarą, nes tokiu metu namuose ar mieste būti tikrai nesinori. Su šeima atradom, kad mums itin tinka laisvalaikis kaime, bet savo neturim, tai dažniausiai nuomotis tenka https://www.atostogoskaime.lt/amatukelias/, bet niekada nenusiviliam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *