Čiurlionio fondas skatina rūpintis savo kraštu ir puoselėti jo tradicijas

Čiurlionio veiklos atminimasM. K. Čiurlionio kultūrinis palikimas yra tikrai didelis: jis buvo ne tik labai garsus dailininkas, bet taip pat įdėjo didelį indėlį į lietuvių profesionalios muzikos pradmenis. Nors jo muzikiniai kūriniai nebuvo tinkamai pripažinti kompozitoriui esant gyvam, tačiau dabar jis laikomas vienu profesionaliausiu kompozitoriumi, kurį žinome kiekvienas.1997 metais buvo įsteigtas Čiurlionio fondas, kuris veikia iki šiol. Per aštuoniolika fondo gyvavimo metų buvo surengta daugybė kultūros, meno, švietimo ir diplomatijos renginių, kurių tikslas – atminti vieną talentingiausių dailininkų ir kompozitorių bei tęsti jo idėjų sklaidą.

Vienas didžiausių Čiurlionio fondo tikslų – siekti, kad mokiniai artimiau susipažintų su M. K. Čiurlionio kūryba, biografinėmis detalėmis, ir, žinoma, istoriniu kontekstu. Įvairūs renginiai, skirti atminti talentingą dailininką ir kompozitorių yra vykę įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, renginiai buvo organizuoti ir vaikų globos namuose. Siekiama, kad būtų skiriamas kuo didesnis dėmesys kultūriniam palikimui, su kuriuo mokiniai susipažintų ne vien tik vartydami vadovėlius.

Čiurlionio fondas taip pat rūpinasi, kad būtų pastebėti ir įvertinti tie asmenys, kurie rūpinasi savo kraštu, jo istorija bei kultūra – suteikiamas “Lietuvos šviesuolio” titulas. Per Čiurlionio fondo gyvavimo laikotarpį jau buvo apdovanota daugiau nei šimtas iniciatyvių žmonių, kuriems rūpi savo krašto išsaugojimas ir jo ateitis.

Čiurlionio idėjų sklaida neapsiriboja vien tik Lietuva: įvairūs renginiai pradėti organizuoti bendradarbiaujant ir su kitų šalių ambasadomis (Prancūzijos, Ukrainos, Japonijos, Belgijos, ir t.t.) Užsienio šalyse yra organizuojamos M. K. Čiurlionio darbų parodos, taip siekiama, kad apie talentingąjį Lietuvos menininką sužinotų kuo daugiau žmonių.

Per visą fondo gyvavimo laikotarpį buvo surengta daugybė įvairių renginių, skirtų atminti ir pagerbti vieną žymiausių Lietuvos menininkų. Nors M. K. Čiurlionį žino praktiškai visi lietuviai, tačiau organizuojami renginiai kviečia artimiau susipažinti su šio menininko darbais, ir taip pat siekiama puoselėti kultūros paveldą bei skleisti žymaus menininko idėjas, kurios, deja, ne visos buvo pripažintos dailininkui esant gyvam.

M. K. Čiurlionio fondas – tai ne vien tik žymaus menininko atminimas: siekiama, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas suprastų savo krašto svarbą, puoselėtų jo kultūrą ir tradicijas, bei, žinoma, skatintų tai daryti kitus. Įvairūs renginiai kviečia artimiau susipažinti su kompozitoriaus ir dailininko veikla, bei pagerbti asmenis, kurie deda dideles pastangas norėdami puoselėti savo krašto tradicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *