Dantų gedimo priežastimi gali būti vitamino D trūkumas

Svarbi medžiaga jūsų kaulams ir dantims – vitaminas D. Jis būtinas tam, kad būtų tinkamai įsisavinamas kalcis ir vyktų visi procesai, reikalingi kaulinio audinio atsistatymui, atsinaujinimui. Jeigu jo trūksta, gali prasidėti aterosklerozė, arba labai gesti dantys.

Pas gydytoją lankėsi 22 kartus per metus

Vaisiai jumsDažnai vitamino D trūkumas pasireiškia jauname amžiuje gendant dantims. Vyresnieji, ypač sulaukę garbaus amžiaus, apie šį trūkumą sužino tuomet, kada prasideda kaulų retėjimas. Tačiau jauniems dažniausiai tokių problemų nebūna ir dėl to pastebima tik kita problema – nuolatinis dantų gedimas. Štai Virga pasakoja, kad per pastaruosius metus buvo net 22 karus odontologo kėdėje. „Galima būtų padalinti iš dviejų, ir gausime skaičių, nurodantį, kiek dantų buvo sugedusių. Mat paprastai kai kuriuos tekdavo taisyti per kelis kartus, taigi, sakyčiau, nėra taip, kad 22 dantis taisė. Visgi, man pasirodė tai nežmoniškai daug. Draugai turi abonementus į sporto klubą ir tiek kartų per metus ten nenueina, o aš turiu abonementą, galima sakyti, pas odontologą… Tikrai kažkaip nemalonu ir keista. Taigi, teko galvoti, ką daryti, kad pagerėtų situacija. Kodėl taip ėmė gesti dantys? Žinojau, kad taip nutinka, kuomet moteris laukiasi vaiko, tačiau nemaniau, kad tai gali atsitikti anksčiau“, – prisimena mergina

Odontologė nieko įtartino nepastebėjo

Taigi, galiausiai Virginija kreipėsi į gydytoją, prašydama visgi atkreipti dėmesį į tai, kad kažkas čia negerai. Tačiau gydytoja ramino, sakydama, kad tokia matyt yra kaulinio audinio struktūra. Senos plombos ima trūkinėti, atsiranda mikro tarpeliai, o su jais ir kariesas. Be to, anot gydytojos, dantų ertmėje nuolat egzistuoja nepaaiškinami procesai, paremti tik simetrija. Jeigu vienoje pusėje ima gesti danties kanalas, kažkodėl tas pats atsitinka ir kitoje pusėje. Visgi merginai pavyko išsiprašyti vitamino D ir kitų medžiagų tyrimus.

Tyrimai patvirtino abejones

Atlikus tyrimus abejonės pasitvirtino: iš tiesų visos problemos buvo kilusios būtent dėl vitamino D trūkumo. Dėl to nevyko organizme įprasti ciklai, medžiagos negalėjo tinkamu būdu keliauti ir pasiskirstyti. Rezultatas matomas: lūžinėjantys, trupantys, karieso lengvai paveikiami dantys. Jeigu situacija būtų nutikusi vyresniame amžiuje, padariniai būtų buvę daug liūdnesni: būtų tekę kažkaip spręsti tai, kad lūžinėtų, retėtų kaulai.

Paskirtas gydymas – jau nebe nuolatinis lankymasis odontologo kėdėje, o tikslinis vitamino D vartojimas. Džiugu, kad ši praktika iš tiesų labai pagelbėjo ir netrukus pacientė pasijuto geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *