Ar gyvūnų ženklinimas yra būtinas?

Kiekvieno atsakingo šeimininko darbas yra rūpintis savo augintiniais, kurie mums teikia laimę bei džiaugsmą. O rūpestis jais yra neatsiejamas nuo mažiausių smulkmenų, kurios apima tiek sveikatos priežiūrą, tiek žaisliukus, kurie skirta aktyviam laikui, galiausiai, reikalingas ir gyvūnų ženklinimas, kuris padeda kur kas paprasčiau rasti šeimininką, kai augintinis pasiklydo.

Apskritai apie ženklinimą kalbama labai daug ir yra labai daug skirtingų nuomonių. Tačiau visas jas vienija tai, kad tai veterinarų teikiama paslauga, kuri turi pasinaudoti kiekvienas gyvūnų mylėtojas.

Ženklinimas – greitas ir paprastas

GyvūnaiPirmiausia šeimininkai turi suprasti, kad gyvūnų ženklinimas yra greitas ir paprastas darbas, kuris nekelia gyvūnui jokio diskomforto. Kai kurie pergyvena, kad tai šuniui bei katei gana nemaloni procedūra, tad vengiama ją atlikti. Tai yra mitas, juolab, joks atsakingas veterinaras nedarys taip, kad augintinis blogai jaustųsi. Taigi, viskas atliekama greitai, profesionaliai, galiausiai, nekelia jokio dirginimo gyvūnui, kuris net nepajaus, kad yra pažymėtas ir taip papildomai saugomas šeimininko.

Ženklinimas nėra būtinas, tačiau rekomenduojamas

Vienu metu buvo diskutuojama apie tai, kad toks gyvūnų ženklinimas turi būti būtinas. Tuomet bus išvengiama tų augintinių, kurie vaikšto gatvėmis be tikslo ir sunku susekti – kas yra jų šeimininkas. Nors šiuo metu pataisa nėra priimta ir nebūtina ženklinti savo gyvūnus, tačiau siūlome nepamiršti, kad taip elgdamiesi atsakingai prižiūrite savo augintinį, o tai yra kiekvieno šeimininko darbas.

Klinikos pasirinkimo gairės

Galiausiai, jeigu norite, kad ši procedūra gyvūnui būtų kuo malonesnė – siūlome rasti kliniką, kurioje dirba tik patys geriausi savo sferos specialistai. Net ir jų bendravimas yra labai svarbus. Juk norisi, kad gyvūnas būtų tikrai profesionaliai aptarnautas. O kai kurios klinikos net skelbia akcijas, kurių metu ženklinimo paslaugos yra labai pigios arba kaip priedas bei kitų užsakomų paslaugų, pavyzdžiui – skiepų. Sekite pasiūlymus, kurie dažniausiai skelbiami internete ir pasinaudokite jais. Tai – geriausia gyvūno apsauga.

Rūpinkitės savo augintiniais, kurie yra svarbiausi mūsų draugai. Sveikatos priežiūra ir tuo pačiu pažymėjimas, kad gyvūnas yra Jūsų – geriausias to rūpesčio įrodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *