Italų dizaineriai pataria kaip sukurti interjero stebuklus

Daugelis žmonių įsirenginėjančių savo namus, natūraliai trokšta, kad būtent jų interjeras kažkaip išsiskirtų iš daugelio kitų, kaskart džiugintų akį, darytų įspūdį.

Visgi kai reikalas prieina prie paties baldų, spalvų ir tekstūrų pasirinkimo proceso, gaunamas galutinis rezultatas toli gražu ne visada patenkina.

Kad taip neatsitiktų dizaineriai Samuele Conti ir Serena Motta bendradarbiaujantys su prabangių itališkų baldų salonu Ail Design pataria laikytis šių aukso vertės taisyklių.

Taigi. Jeigu Jūs norite išskirtinių namų:

  • Pasirinkite netradicinių formų, neįprastą sofą. Jums patinka modernios, klasikinėmis tapusios stačiakamčio formų sofos? Pagalvokite dar kartą. Greičiausiai panašų baldą sutiksite 90 iš 100 namų. Prisiminkite, kad sofa – vienas stambiausių baldų svetainėje, ji traukia ypatingai daug dėmesio. Būtent todėl tikrai verta pasirinkti minkštą kampą ar sofą išsiskiriančią pagal savo dizainą. Sofos su netaisyklingomis, skirtingo aukščio nugarinėmis dalimis, be vieno porankio arba su atlenkiamais pogalviais turėtų Jus sudominti visų pirma.
  • Ne ką mažiau svarbus ir sofos medžiagiškumas. Jeigu tik turite galimybę, kombinuokite sofos pagrindo ir sėdimų pagalvių medžiagas. Tarkime natūrali oda + audinys.
  • Labai svarbu. Nepamirškite grindų spalvos. Renkantis sofos audinio arba odos spalvą, visada reikia prisiminti kokios spalvos Jūsų grindys. Pagrindinis svetainės baldas – sofa tiesiog negali spalviškai susilieti su grindimis. Jeigu gaunasi taip, kad Jums vienareikšmiškai patinka audinio arba odos spalva, kuri yra panaši į grindų spalvą, tuomet verta pamastyti apie kontrastuojantį kažkurios kitos spalvos kilimą. Teisingai parinktas kilimas paryškins minkštus baldus, atskirs juos nuo grindų.
  • Rinkitės neaukštus žurnalinius staliukus. Aukštesni staliukai be abejo turi savo privalumų, vienas iš jų – patogesnis valgymas, bet reikia atminti, jog pernelyg aukštas stalelis užgožia net ir pačius įspūdingiausius minkštus baldus. Teisingas, tinkamas staliuko aukštis privalo būti 35-40 cm. nuo grindų. Beje, itališkų baldų kolekcijose kaip tik ir rasite panašius.

Itališka sofa

Pereiname prie valgomojo:

  • Visgi jeigu tiesiog negalite atsispirti tradicinei stačiakampio formų sofai, valgomojo stalas būtent tas daiktas, kuris privalo padaryti didžiulį skirtumą tarp įprastos ir išskirtinės svetainės. Stalai su netipinėmis, netaisyklingomis kojelėmis skirti būtent tokiai užduočiai įgyvendinti. Savo paieškas pradėkite nuo jų. Taip pat visai nereikia bijoti, kad prie tokio stalo bus sunku parinkti kėdes. Prie neįprasto dizaino valgomojo stalų tinka daugelis modernių kėdžių.
  • Vėlgi prisiminkite apie grindų spalvą. Kėdžių spalva arba bent jau tonas privalo būti kitokie.

Stalas

Ir pati svarbiausia, esminė taisyklė:

  • Nesistenkite visko įdealiai suderinti. Skirtingų baldų (sofos, sekcijos, valgomojo stalo ir kėžių) spalvos neprivalo būti panašios ar dar blogiau – tokios pačios. Pernelyg didelis spalvų ir tonų panašumas tiesiog pražudo net ir gražiausio dizaino baldus namų interjere.
  • Nebijokite, tarkime, pasirinkti medinį valgomojo stalą su kėdėmis ant metalinių chrominių kojų. Toks derinys visada įneša pageidaujamą WoW faktorių.
  • Visaip venkite spalvinės monotonijos. Jeigu Jums patinka pilki ar kitokie ramūs atspalviai, tai nėra problema. Tokiu atveju būtinai pagyvinkite savo namus kiek kitokių, gyvesnių spalvų dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, spalvotu šviestuvu arba net užuolaidomis.

Svarbu nepamirškite: bet kurioje interjero kūryboje svarbios ne tik žinios, bet ir sveikas lašelis drąsos, nevisai eiliniai sprendimai. Tik tai paverčia net ir įprastą būstą tikrai išskirtiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *