Surenovavus daugiabutį – smagios žinios

Sandarus namasPaprastai prieš imantis renovuoti daugiabutį, yra atliekami termoviziniai tyrimai. Ar tai būtų vos kelių butų daugiaaukštis, ar jame būtų tikrai daug sluoksnių ir butų. Šie termoviziniai tyrimai padaromi ir po to, kai renovacija baigiasi, o vėliau išduodami energinio naudingumo sertifikatai. Tai – oficialūs, raštiški įrodymai, kad daugiabutį atnaujinus pasikeitė jo sandarumas. Tą pajaučia ir gyventojai. Kalbamės su atnaujinto daugiabučio gyventojais.

Ona, 65 metų

„Kai čia atsikraustėme, iš pradžių dar būdavo šilta tokiuose namuose. Nors žiemos būdavo daug šaltesnės – prisnigdavo iki kelių, iki pažastų, iki palangių. Tokių sniego kalnų nesate matę. Mes matėme. Bet daugiabutyje buvo šilta. Vėliau, bėgant laikui, ta šiluma ėmė prastėti. Man atrodo, kad kiekvienais metais vis prasčiau ir prasčiau būdavo. Mes ir langus kamšydavome, ir ko tik nedarydavome, bet šilumos nelikdavo. Dėl to, kai šiais metais buvo pasiūlyta mūsų name padaryti renovaciją, aš iškart sutikau. Na kaip gali nesutikti? Tai – labai puikus sprendimas. Tikrai reikia daryti renovaciją ir reikia atnaujinti viską. Turbūt visi apšiltinimai jau susmego, naujų plyšių daug atsirado. Paskutiniu tekdavo už šildymą mokėti beveik visą pensiją. Aš kaip pensininkė neturiu daug, o kad savo santaupas galiausiai turėsiu leisti tam, kad radiatorius pašiltų – niekada negalvojau apie tai, neplanavau tokios senatvės. Dėl to dabar tikrai be galo džiaugiuosi tokiais pasiekimais, nes man iškart geriau.Jau dabar mokėjome 5 kartus mažiau už šildymą, reiškia, ir toliau taip bus. Atsipirks visi remontai per vienerius metus“, – sako moteris.

Jurgis, 55 metų

„Nenorėjau iš pradžių tos renovacijos, nes pats daugiau dirbu ne Lietuvoje, tai man nėra skirtumo, ar vėsiau, ar šilčiau bus tame bute. Bet paskui pasiskaičiavus paaiškėjo, jog turto vertė tikrai neblogai pakyla jį atnaujinus, o tai jau iškart yra pliusas. Nesinori turėti kažkokį bevertį butą. Ar man jo vėliau reikėtų, ar vaikam, ar būtų parduotas. Tai nusprendžiau, jog tai bus kaip investicija ir pasirašiau už renovacijos projektą“, – sako vyras.

Eglė, 30 metų

„Neturėjau visai pinigų renovacijai, dėl to skolinaus. Bet žinojau, kad iš principo, tai dalykas geras. Pagerėja namo sandarumas, iškart energinis efektyvumas išauga, reikia mažiau šildyti, kainuoja mažiau. Ir nėra to šildymo be pabaigos, kai kad ir kiek šildai, vis tiek šalta. Dabar tikrai labai gerai yra“, – sako ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *