Net ir originalios gimtadienio dovanos turėtų visuomet būti parinktos labai tikslingai ir taikliai, kad žmogus tikrai apsidžiaugtų tokia dovana. Personifikuotos dovanos – su iš graviruotais linkėjimais, prisiminimais, bendromis nuotraukomis – lieka dovanomis, kurias jūs turėsite ilgai ir tai jums primins kitą žmogų. Aišku, ir tokias reikia stengtis dovanoti tokias, kad tai žmogaus neapkrautų ir jį džiugintų, o ne įpareigotų visą gyvenimą turėti kažkokios neaiškios paskirties daiktą vien dėl to, kad ten iš graviruotas vardas. Na o visos kitos dovanos taip pat turi būti dovanojamos protingai, o joms netikus – gali netgi būti iškeičiamos į kitas.
Personifikuotos dovanos – kad būtų malonios
Taigi, jeigu iš tiesų norite, kad kažkas džiaugtųsi jūsų dovana ir ją personifikuosite, pasirinkite tam gerus būdus. Jeigu tai praktiškas daiktas, tuomet nebrukite to užrašo ar nuotraukos per visą dydį. Juk viskas bus gerai ir nieko blogo neatsitiks, jeigu vis dėlto uždėsite kiek mažesnį paveikslėlį ar užrašą. Jeigu, pavyzdžiui, ta dovana bus su mažesniu, kompaktišku, bet stilingu palinkėjimu. Galima graviruoti tokius praktiškus daiktus kaip peiliukas, atidarytuvas, pakabukas, žiedas, apyrankė ir pan. Tokių dovanų žmonės neiškeis ir neparduos, nes jos bus brangios dėl asmeninės žinutės. Tačiau turite ir suprasti kitą žmogų bei nedovanoti jam kažkokių visiškų nesąmonių. Pavyzdžiui, milžiniškos vazos, kuri užima pusę kambario, su ant jos atspausdinta didžiule jūsų nuotrauka. Tai ką dabar tam žmogui daryti, pirkti didesnį butą, kad jame tilptų ši dovana? Visada pagalvokite ne tik apie save, bet labiau apie kito žmogaus poreikius bei galimybes, ko jam iš tiesų reikia ir norisi.
Nepykite, jeigu jūsų dovanų nepasiliks
Jeigu dovanojate kažką, ko žmogui nereikia, argi ne puiku, jeigu jis randa būtų tuos dalykus iškeisti į kažką, ko jums iš tiesų reikia? Juk tai geriausia naujiena, kokia tik gali būti! Jums nereikės liūdėti, kad nepradžiuginote žmogaus, nes žmogus galbūt pats save pradžiugins. Dėl to nebijokite prie dovanų pridėti čekių, garantijos ir kitos pirkimo informacijos, kuri leistų lengviau grąžinti ar parduoti dovaną.
Ką daryti su nereikalingomis neasmeninėmis dovanomis
Jeigu gavote dovaną, kurios jums nereikia, galite bandyti save nudžiuginti kitu daiktu vietoj jos. Dovaną bandykite parduoti skelbimuose, nešant į komisą ar lombardą. Galite ją keisti į kitus daiktus arba atsidėti į netikusių dovanų stalčių, iš kurio imsite ir dovanosite kitiems žmonėms, kai ateis laikas.