Ką reikia žinoti apie prostatos vėžį?

Viena iš dažniausių vyrų onkologinių ligų – prostatos vezys. Tiesa, ši liga yra ir viena iš lengviausiai pasiduodančių gydymui, o tam tikrais atvejais gydymas net nėra taikomas. Tai pakeičiama tiesiog ligos stebėjimu. Vyrai neturėtų bijoti reguliariai pasitikrinti savo sveikatą, nes laiku pastebėjus ligos pradžią, galima užkirsti kelią sudėtingesnėms šios ligos stadijoms.

Prostatos vezysPirmiausia reikia žinoti, kokie simptomai galimi sergant šia liga. Dažniausi: skausmas dubens srityje, skausmas šlapinantis ar didelis noras šlapintis, ypatingai nakties metu, kraujo atsiradimas šlapinantis ir kt. Reikia paminėti, kad ne visuomet būna tokie ar panašūs simptomai. Labai dažnai simptomų nebūna ir liga progresuoja tyliai. Tokiais atvejais liga pastebima jau paskutinėje stadijoje, tačiau labai dažnai net ir tokioje stadijoje, galimas sėkmingas gydymas. Pirmoje stadijoje neretai gydymas net neskiriamas, o pacientas paliekamas reguliariam stebėjimui. Kaip matome, galimi įvairūs variantai, todėl visuomet reikia konsultuotis su gydytojais tiek dėl tyrimų skyrimo, tiek dėl ligos stebėjimo ar gydymo metodų.

Dažnai sergantys prostatos vėžiu nori sužinoti, kaip galima gydyti šią ligą. Kaip jau buvo paminėta, pradinėje ligos stadijoje dažnai skiriamas tik stebėjimas. Kitais atvejais, priklausomai nuo ligos stadijos, parenkamas tinkamas gydymo metodas. Tai gali būti tiek gydymas chirurginiu būdu, tiek ir hormonų terapija ar chemoterapija. Galimi ir tokie gydymo metodai, kai gydymas parenkamas taikant šiuos metodus tam tikra tvarka. Taip pat reikia žinoti, kad šiuo metu medicina stipriai pažengusi į priekį, todėl atliekama ne tik paprastos prostatos šalinimo operacijos, bet ir laparoskopinės. Tai vienas iš geriausių būdų turinčių didesnę tikimybę išsaugoti gerą lytinę funkciją. Kuomet prostatos vezys užklumpa jaunus vyrus, tai laparoskopinės operacijos paskyrimas yra geras būdas greičiau leidžiantis grįžti prie kasdienių darbų atlikimo ir greitai pasveikti. Šiuo metu yra įvairūs metodai, kaip ligą pagydyti ir vėl džiaugtis gyvenimu, todėl svarbu suprasti, kad kiekvienas atvejis individualus ir viskas prasideda nuo apsilankymo pas gydytoją. Tai leis tinkamai diagnozuoti ligos stadiją ir parinkti tinkamiausią gydymą atsižvelgiant į amžių ir ligos vystymąsi.

Šiuolaikinė medicina leidžia greitai ir tiksliai nustatyti ligą, jos stadijas ir parinkti tinkamus gydymo metodus, kai to reikia. Reguliarūs sveikatos patikrinimai leidžia laiku visa tai atlikti, todėl vizito pas gydytoja nereikia atidėlioti. Tai svarbu žinoti, nes tai gali padėti greitai pasveikti, jei susirgsite šia liga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *